Hoeveel insecten heeft u al vermoord?

Arnold van Vliet wil uitzoeken hoeveel insecten jaarlijks door auto’s om het leven komen. En de Wageningse wetenschappers heeft daarvoor uw hulp nodig.

Naar schatting leven er op aarde zo’n 1.000.000.000.000.000.000 insecten. Maar niemand weet precies hoeveel van die insecten jaarlijks tegen een auto kwakken. Van Vliet wil daar verandering in brengen.

Website
Hij heeft daarom een website gelanceerd met de hele toepasselijke naam Splash Teller. Automobilisten kunnen hier het aantal insecten dat ze per autorit vermoord hebben, invullen. Ook wordt er gevraagd naar uw kenteken en het type auto dat u rijdt, de provincie waarin u heeft gereden en de afstand die u heeft afgelegd.

WIST U DAT…
…wetenschappers werken aan plakkerige auto’s?

Zinnig
Het klinkt misschien als een onzinnig onderzoek, maar dat is het zeker niet. Door de gegevens hoopt Van Vliet een beter beeld te krijgen van de verspreiding van insecten. Zo kan hij mogelijk te weten komen waar en wanneer de insecten in de grootste dichtheid voorkomen en welke invloed klimaatverandering daarop heeft. “Deze informatie geeft ons een idee van de hoeveelheid insecten op bepaalde locaties,” legt Van Vliet uit. “En vertelt iets over hun vliegpatroon.”

Door te weten te komen waar insecten uithangen, kunnen de wetenschappers ook meer te weten komen over de dieren die insecten eten. Vogels bijvoorbeeld. Van Vliet hoopt dat mensen bereid zijn om aan zijn onderzoek mee te werken. Inmiddels zijn al meer dan 54.000 dode insecten gemeld. Van Vliet gaat ervan uit dat alleen in Nederland al jaarlijks 500 miljard insecten op een auto de dood vinden.

Print Friendly and PDFPrint dit artikelPrint Friendly and PDFPDF Foutje in de tekst gevonden? Meld het ons!
Bronmateriaal:
"Biologist counting how many bugs are killed by cars" - Treehugger.com
  • moose

    Niet onzinnig maar gewoon echt volstrekt nutteloos onderzoek. Alsof insecten alleen op de snelweg voorkomen. Want alleen daar rij je hard genoeg om ze met de auto dood te meppen.
    Exit via de prullenbak. NEXT!

  • Forecoast

    Dat ze plaats, tijd e.d. willen weten is niet zo vreemd. Maar wat moeten ze met je kenteken?

  • Bowser

    Die foto! :D , is niet moeilijk dat je zo een onderzoek wilt starten als je je eigen voorkant bekijkt.

  • Bowser

    Die foto! :D , is niet moeilijk dat je zo een onderzoek wilt starten als je je eigen voorkant bekijkt.

  • marijke

    EN…….zooooo…….weten ze OOK waar  U uit hangt, en waar U bent !!!
    dit is het groooootste smoesjes-onderzoek OOIT !!!