Weersatelliet maakt prachtige foto van onze planeet

MSG-3, de gloednieuwe weersatelliet van Europa, heeft zijn eerste foto afgeleverd. En wat voor één: op de foto schittert de aarde in haar volle glorie.
Op de foto zien we de aarde in haar geheel. Op het moment dat de satelliet de aarde vereeuwigde, bevond net Afrika, een stukje van het zuiden van Europa en een stukje Saoedie-Arabië zich in zijn gezichtsveld.
De foto is prachtig en bijzonder scherp. Dat wordt vooral duidelijk wanneer u op de foto inzoomt. Zelfs dan blijft deze kraakhelder. Kijk hier zelf maar!
De foto bewijst dat de weersatelliet goed functioneert. Binnen niet al te lange tijd zal deze echt worden ingezet om het weer te bestuderen.

Foto: EUMETSAT.
Meer mooie foto’s van de aarde bewonderen? Wat dacht u van deze waarop de ijzige kruin van de aarde schittert? Of deze, gemaakt door de Russen?

Fout(je) gevonden?
Marsrover Opportunity verbreekt 40 jaar oud NASA-record
Einde voor planetenjager Kepler? NASA denkt van wel!
Uw eigen 'plug-and-play' windturbine: TU Delft maakt het mogelijk
Kan nieuw coronavirus uitgroeien tot de volgende pandemie?
De aarde in het verleden: van supercontinent tot zeven werelddelen
Miljarden jaren oud water ontdekt in Canadese mijn
Voor het eerst bewijs dat Hangende Tuinen van Babylon echt bestonden
Monsters van eerste maanlanding na meer dan 40 jaar teruggevonden
Vooroordelen: zonder zouden we sterven! 
