Zeer gedetailleerd kiekje van zonnevlek

Geschreven door Caroline Hoek op 25 augustus 2010 om 12:27 uur

Wetenschappers van het Big Bear Solar Observatory hebben een kiekje geschoten van een zonnevlek. De onderzoekers zoomden met behulp van hun gloednieuwe telescoop flink in en creëerden daarmee de meest gedetailleerde foto van een zonnevlek ooit. Het indrukwekkende kiekje van de New Solar Telescope (NST) is glashelder.

De NST waarmee dit plaatje werd gemaakt, is de voorloper van een nog betere en grotere telescoop: de Advanced Technology Solar Telescope (ATST). Deze wordt in de komende jaren gebouwd en moet wetenschappers in staat stellen om een nog beter beeld van de zon te krijgen.

Tot de ATST er is, moeten de onderzoekers het echter met de NST doen. De telescoop moet zeer gedetailleerde foto’s van verschijnselen op de zon opleveren. Zo krijgen wetenschappers hopelijk een beter beeld van de complexe omstandigheden op de zon en de invloed die deze hebben op onze omgeving.

Foto: Big Bear Solar Observatory / NJIT


Foutje in de tekst gevonden? Meld het ons!

Bronmateriaal
"Big Bear Solar Observatory Snaps the Most Detailed Pic of a Sunspot Ever" - Popsci.com
Meer info
Rubrieken: Astronomie & Ruimtevaart, Nieuws
Trefwoorden: , , , , ,
  • Kerel

    mooi en eng tegelijkertijd.

  • Gast

    Ik vind het altijd lastig hoe ik dit moet zijn, is dit een soort vulkaan? Of een diep gat?

  • Anoniem

    Het is gewoon hetzelfde als de rest van het zonneoppervlak, maar dan koeler. Daardoor oogt het gebied donker.

  • Gjb

    Vind het een zeer gave foto. Door de verschillen in kleur en structuur lijkt het net een gat waar het omliggende gedeelte erin stroomt of op een vulkaan waar de lava via de hellingen naar beneden stroomt.

  • MBR

    In Lord of the Rings heb je dat oog ook!

  • Robdegrauw

    Geeft een nieuwe kijk op de theorie van de holle planeten

  • Kerel

    hahaha, ja.´It´s the eye of Mordor..`

  • Ursus

    Volgens mij is het een wormhole.

  • JCarels

    Blijkbaar zijn ze daar het Swedish Solar Observatory vergeten….
    http://www.solarphysics.kva.se/gallery/images/2004/basil_fleck.jpg

Lees recente nieuwsberichten en artikelen over:
Astronomie | Biologie | Geschiedenis | Gezondheid | Natuur | Psychologie | Ruimtevaart | Technologie

Nu in het nieuws::
Maya kalender | Maya's & 2012 | Vulkaan Duitsland | Blue Monday | Higgs-deeltje

© 2009-2012 Eleven Eleven Media | Disclaimer | Privacy Policy | Contact